• Situace
    Situace
  • Perspektiva 01
    Perspektiva 01
  • Perspektiva 02
    Perspektiva 02

Situace
Perspektiva 01
Perspektiva 02

Rodinný dům ve Švýcarsku

Vaud


Rodinný dům se nachází nedaleko Lausanne v rekreační oblasti v těsné blízkosti Ženevského jezera. Pozemek má velice skromné rozměry. Proto je dům maximálně kompaktní se zastavěnou plochou nepřesahující 70 m². Pro získání požadované užitné plochy je dům plně podsklepený.

Jihozápadní fasáda je velkoryse prosklená. V přízemí zahrnuje vstup na terasu a v horním patře nabízí výhled na Ženevské jezero a Alpy včetně průhledu na Mont Blanc. Na tuto fasádu navazuje předsazená konstrukce balkonu doplněná venkovními stínícími roletami. Ostatní fasády jsou naopak uzavřené s minimem okenních otvorů pro zachování pocitu soukromí vzhledem k velké hustotě zastavěnosti v blízkém okolí.

Dům je navržený jako dřevostavba z masivních panelů CLT. Dřevo je v interiéru v maximální míře přiznané a je použité i v exteriéru na obkladu všech fasád.
Hlavní společné prostory – obývací pokoj s jídelnou a kuchyní se nachází v přízemí, odkud je vstup na terasu a na zahradu. Dále se v přízemí nachází vstupní prostory, wc a spižírna. Technické zázemí je umístěno v suterénu. Patro zahrnuje dvě ložnice a hlavní koupelnu.