• Půdorys 1. NP - původní stav
  Půdorys 1. NP - původní stav
 • Půdorys 1. NP - návrh
  Půdorys 1. NP - návrh
 • Půdorys 2. NP - původní stav
  Půdorys 2. NP - původní stav
 • Půdorys 2. NP - návrh
  Půdorys 2. NP - návrh

Půdorys 1. NP - původní stav
Půdorys 1. NP - návrh
Půdorys 2. NP - původní stav
Půdorys 2. NP - návrh

Rekonstrukce rodinného domu

Praha, Vokovice

Realizace - 2014


Rodinný dům se nachází v klidné lokalitě v Praze Vokovicích. Dům je součástí původní zástavby z období první republiky. Dodnes byl dochován bez větších stavebních zásahů, díky čemuž byla zachována většina původních detailů - především okna, vnitřní dveře, svítidla aj. Dům se však nacházel v nevhodném stavebně technickém stavu, a proto bylo přikročeno k jeho celkové rekonstrukci.

Rekonstrukce spočívala zejména ve výměně stávajícího technického vybavení a veškerých instalací, v dílčích dispozičních úpravách a v novém ztvárnění interiéru.

Hlavními dispozičními úpravami bylo propojení obývacího pokoje s kuchyní a dále se zahradou přes nové francouzské okno. Díky tomu vznikl velkorysý obytný prostor s možností přímého vstupu na zahradu a terasu, který se stal srdcem domu. Další dispoziční změnou bylo zbudování malé koupelny v patře.

Při návrhu interiéru byl kladen důraz na maximální snahu o zachování původních hodnotných architektonických detailů. Nové prvky interiéru byly navrženy tak, aby původnímu duchu domu nekonkurovaly, ale aby s ním naopak souzněly a vytvářely harmonický celek. Interiéru dominuje bílá barva, na jejímž podkladě vynikají barevné akcenty.