• Půdní byt - perspektiva 01
  Půdní byt - perspektiva 01
 • Půdní byt - perspektiva 02
  Půdní byt - perspektiva 02
 • Půdní byt - půdorys spodního podlaží
  Půdní byt - půdorys spodního podlaží
 • Půdní byt - půdorys horního podlaží
  Půdní byt - půdorys horního podlaží
 • Půdní byt - 3d řez 01
  Půdní byt - 3d řez 01
 • Půdní byt - 3d řez 02
  Půdní byt - 3d řez 02

Půdní byt - perspektiva 01
Půdní byt - perspektiva 02
Půdní byt - půdorys spodního podlaží
Půdní byt - půdorys horního podlaží
Půdní byt - 3d řez 01
Půdní byt - 3d řez 02

Bytový dům Na Nivách - Rekonstrukce, půdní vestavba


Změna užívání stávajícího půdního prostoru na byt, nástavba vikýřů:

Bytový dům je krajním domem trojdomu v klidné rezidenční lokalitě v Praze 4 - Michle. Stávající půda se nachází ve 4.NP. Prostor podkroví je v současném stavu částečně využit jako zubní ordinace. Ve zbývajícím prostoru je půda. V prostoru stávající půdy je navržena nová bytová jednotka. Nově navržený byt je řešený jako mezonet. Centrem bytu je hlavní obytná místnost - obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. V bytě je dále pracovna ve spodní úrovni a šatna v horní úrovni. V každé úrovni mezonetu je dále koupelna s wc. Obě úrovně jsou propojeny točitým schodištěm.

Z důvodu nedostatečné podchozí výšky jsou v bytě navrženy dva nové vikýře. Spodní vikýř je situován na osu jihozápadní fasády a organicky doplňuje tři stávající vikýře umístěné v části podkroví využité jako zubní ordinace. Dále je navržen vikýř v horní úrovni mezonetu. Tento vikýř navazuje na komínovou stěnu. Propojuje dva komíny, díky čemuž působí ve střešní rovině nenápadně.

Rekonstrukce společných částí domu:

V rámci rekonstrukce společných částí domu dochází zejména k výměně stávajících oken a vstupních dveří, zateplení fasády a rekonstrukce systému vytápění a páteřních rozvodů – elektro, vodovodu a odpadního potrubí.

Vybudování jednoho parkovacího stání na pozemku investora společně s úpravou oplocení:

V současné době není na pozemku investora žádné parkovací stání. V rámci projektu je navrženo jedno parkovací místo, které bude sloužit pro novou bytovou jednotku. Parkovací místo je navrženo v jihovýchodním rohu pozemku.